Saygılarımızla
                            Kadem Sahlepçilik
Copyright © 2012 telif hakları Kadem Sahlepçilige aittir.
Tasarım: webtasari.net"Lezzeti Doğadan,Kalitesi Bizden"
Hakkımızda
Tel: (0212) 519 04 97
Gsm: 0532 667 98 85
Anasayfa            Hakkımızda             Ürünler             Sipariş Formu              İletişim
Kadem Sahlepçilik olarak 1960 yılından itibaren sahlep işleriyle kalitemizden ödün vermeden iştigal etmekteyiz.

Babamızdan(1.kuşak)aldığımız bu mesleği 2.kuşak olarak sürdürmekteyiz.Kendimizi bu işte bilirkişi olarak görüyoruz.Sahlebe bir bakışta kalitesini ve değerini rahatlıkla anlarız.

Satışlarımız tane sahlep ve toz saf sahlep olarak ikiye ayrılır.Toz sahleplerimiz %100 saf sahleptendir,kesinlikle içerisinde katkı maddesi yoktur.
Dondurmanın ana maddesi sahleptir.Bu yüzden sahlebin dondurma yapımında çok büyük etkisi vardır.İyi bir dondurma elde etmek isteniyorsa sahlep çok kaliteli olmalıdır.Sahlebin kokusu rehası ve özü çok önemlidir.Doğal sahlepten yapılan dondurmanın ne tadına nede lezzetine doyulur.
5gr sahlepten 1kğ kaliteli dondurma elde edilmektedir.

Sahlebin sırrı bizde saklıdır.Unutmayalımki her toz sahlep saf sahlep demek değildir.Türkiye'nin hemen hemen her yerine yaptığımız satışlarımızla sahlep işinde güvenilen,öncü bir firma olduğumuzu ve üretim belgelerimizle kanıtlamaktayız.
Sahlep nedir

Salep, Orchidaceae (orkideler) ailesinin birçok türünün toprakaltı yumrularından elde edilen içecek Ayrıca orkide türlerine Anadolu'da verilen genel ad Sahlepgiller familyasından; tel köklü otsu bir bitkidir Kökünde 2 tane yumru vardır Gövdesi, dik ve silindirimsidir Çiçekleri salkım veya başak şeklindedir.Kullanılan yeri köklerindeki yumrularıdır Yurdumuzda bir çok çeşidi vardır Salep yumruları müsilaj, glikoz ve uçucu bir yağ taşır İçerdiği en önemli madde glikomannandır Su ve sütle birlikte kullanıldığında şiştiği için yaygın bir şekilde dondurma hammaddesi olarak kullanılır.
"Firmamız 1960 dan beri Türkiye'nin bir çok yerine verdiği kaliteli hizmetle görevini icra etmekte olup zengin çeşitliliklere sahip kaliteli  sahlep ürünleri sunmaktadır."
1960'dan Beri
SAHLEP
salep-sahlep--akdağ sahlepleri-kastamonu sahlepleri-çiftçatal dağ sahlepleri-şark sahlepleri-şark çayır sahlepleri-salep yararları-salep bitkisi-toptansalep